
Az AtlasPROfilax módszer
A legfelső nyakcsigolya – ún. Atlas – szerepe több szempontból is fontos. Többek közt meghatározza fejünk helyzetét, ezáltal vázrendszerünk fontos egyensúlyi központja.
Finom elmozdulása, mely gyakori eltérés, számos
- mozgászervi,
- idegrendszeri
- és keringési problémához vezet.
Sok esetben a felsorolt testi tüneteken túl pszichikai tünetek és egyéb megbetegedések kiváltó oka lehet.
Az AtlasPROfilax módszer az Atlas csigolya precíz és veszélytelen korrekciójára kifejlesztett kezelés, mellyel a fent említett panaszok okát szűntethetjük meg. A módszert Dr. René-Claudius Schümperli, svájci professzor dolgozta ki és szabadalmaztatta 1995-ben. Célja a nyaki izmok feszességének oldása egy speciális masszázstechnika segítségével. Az izmok fellazulásának következtében az Atlas csigolya anatómiai tulajdonságainak köszönhetően képes visszatérni eredeti helyzetébe. Ezzel a problémák oka szűnik meg. Ezt követi a test regenárciós folyamata. A módszer egyedülállóan hatékony és tartós megoldást nyújt.
Terhesség, illetve friss nyaki sérülés kizáró okot jelent, esetükben a kezelés nem alkalmazható.

Az AtlasPROfilax kezelés menete
A kezelést megelőzően személyes konzultáció során a panaszok felvételére kerül sor, melyet állapotfelmérés követ. A páciens részletes tájékoztatást kap a módszerről.
Ezt követi az AtlasPROfilax kezelés, majd egy könnyen elvégezhető, a regenerációt támogató tornát tanítunk be. Ennek célja a testtartásban meghatározó szerepet betöltő izmok erősítése, nyújtása.
A kezelést egy későbbi időpontban kontroll követi.
Regenerálódás
Az AtlasPROfilax kezelést követően egy regenerációs folyamat indul, mely segíti a vázrendszer optimális egyensúlyi helyzetének kialakulását. A szervezet reakciója a kezelésre a fizikai állapottól, az izmok feszességétől, a probléma súlyosságától és fennállásának időtartamától függően eltérő lehet. Bizonyos esetekben azonnali eredmények jelentkeznek, másoknál pedig több időre van szükség megtapasztalásukhoz.
Csak a normális helyzetű Atlas töltheti be zavartalanul a szerepét, ez képes – a korábban blokkolt – emberi szervezetre jellemző öngyógyító és önregenerálódó képességét fokozni.
Ezt a regenerációs folyamatot segíti elő a gyógytorna, masszírozás, manuálterápia, K-Aktív tape terápia, izomlazító Thumper gépi masszázs.
Masszírozás, gyógyfürdő az ízületek lazításán keresztül szintén hatékonyan támogatja ezt a folyamatot.
Indokolt esetben a kezelés után szükség lehet a gerinc további szakaszainak kezelésére is. Ebben nyújt segítséget a manuálterápia, mely a mozgásszervi funkciók megbomlott összhangjának helyreállítását támogatja.

Az elmozdulás okai, következmények
A fej súlyánál fogva kisebb-nagyobb mértékben képes kimozdulni az első nyakcsigolya tetején található félbab alakú ízületből, ezt követően nem tud visszatérni, mert a nyakszirt feszes izomzata ebben megakadályozza.
- baleset során a fej erős, hirtelen becsapódásakor / ostorcsapás jelenség
- sportbalesetek: lovaglás, síelés, bicikliről, gördeszkáról esés, tigrisbukfenc, fejest ugrás alacsony vízbe
- munka közbeni sérülések: létráról, fáról, lépcsőről való esés
- újszülöttnél: nehéz szülés /szülesztés, császármetszés során
- bizonyos munkakörök esetén: számítógép használat, fogorvos, fogtechnikus, sofőr, irodai munka
A test izomzatának gyengesége estén korábban jelentkeznek a panaszok.


Elérhetőségeink
+36 30 928 5369
info@liskaklinika.hu
1081 Rákóczi út 71 1/4